No 14. līdz 18. oktobrim Latvijā notika Karjeras nedēļa, kuras laikā jaunieši varēja iepazīt savu nākotnes nodarbošanos. Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā (ATV) Karjeras diena tika rīkota 15. oktobrī, ļaujot skolēniem noskaidrot, kādas iespējas piedāvā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA).

Kā stāsta ATV Karjeras dienas organizatore, audzināšanas darba metodiķe Diāna Sergeiceva, tad, plānojot Karjeras dienas pasākumu, radās ideja, ka skolēni ir jāiepazīstina ar RTA un tās piedāvātajām iespējām, taču neformālākā gaisotnē, proti, lai ar skolēniem savā pieredzē dalās tieši RTA studenti. Tā kā ATV ir sešas klases, tad pasākuma koncepcija tika izveidota pēc sešu staciju principa. Trīs stacijās skolēnus sagaidīja RTA fakultāšu pārstāvji – Ekonomikas un pārvaldības fakultātes, Izglītības, valodu un dizaina fakultātes un Inženieru fakultātes –, divās stacijās notika Nodarbinātības valsts aģentūras karjeras konsultantu informatīvās nodarbības (aktualitātes mūsdienu darba tirgū un interaktīvs interešu izpētes tests), bet sestajā stacijā savā pieredzē dalījās Eiropas brīvprātīgā darba veicēji no Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra „Zeimuļs”.

Pēc iedvesmojošas pasākuma atklāšanas, kurā uzrunu teica RTA Ekonomikas un pārvaldības fakultātes dekāne, asociētā profesore Iluta Arbidāne, notika darbs sešās sekcijās. RTA studenti visas dienas garumā atraktīvi stāstīja ATV jauniešiem par savu izvēlēto studiju programmu un nākotnes profesijām, par daudzveidīgajām aktivitātēm un iespējām, kuras jauniešiem piedāvā akadēmija un kuras izmanto viņi paši. Katras fakultātes pārstāvji skolēniem bija sagatavojuši ne tikai interesantu informatīvo stāstījumu par izglītības iespējām RTA, daloties savos pieredzes stāstos, bet arī piedāvāja skolēniem piedalīties īpaši viņiem sagatavotos uzdevumos, par ko varēja saņemt saldas balvas. Jāuzsver, ka 11 RTA studentu vidū, kuri Karjeras dienā aktīvi un enerģiski darbojās ATV, bija arī RTA Studējošo padomes vadītājs Kaspars Miezis un RTA Bruņinieka titula ieguvējs, šī gada ATV absolvents Ēriks Meteļskis.

Kā atzina ATV jaunieši, tad Karjeras diena esot aizvadīta interesanti, iegūstot daudz noderīgas informācijas. Šogad aizsāktā ideja, ka RTA studenti dodas pie ATV skolēniem, lai dalītos savā pieredzē un iedvesmas stāstos par akadēmiju, varētu kļūt par labu tradīciju nākamajām ATV Karjeras dienām.

Rakstu sagatavoja Inga Kaļva-Miņina.
Foto no ATV arhīva