No 16.oktobra līdz 20.oktobrim visā Latvijā norisinās Karjeras nedēļa, kuras laikā visi skolēni ir aicināti iepazīt dažādas profesijas, sastādīt savu prasmju portfolio, izzināt dažādas karjeras iespējas.

Arī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola ik gadu aktīvi piedalās Karjeras nedēļā, un šo trešdien, 18.oktobrī, organizēja “Karjeras dienu”.

Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā tiek piedāvāti četri izglītības grozi – “Dabaszinātnes un matemātika”, “Inženierzinātnes un matemātika”, “Uzņēmējdarbība” un “Programmēšana”. Visas skolas skolēni sadalījās pa groziem un devās izzināt to profesiju īpatnības, kas saistītas ar viņu nākotnes profesiju izvēli.

Inženierzinātņu grozā ar savām zināšanām, pieredzi un inženiera darba īpatnībām dalījās Valsts robežsardzes Aviācijas un speciālo operāciju pārvaldes kvalitātes uzraudzības inženieris Vladislavs Lisovs. Programmētāju grozu pārstāvēja uzņēmums Geidans Solutions un tā trīs darbinieki – Anna Nikolajeva, Aleksejs Sergejevs un Valdis Tārauds. Dabaszinātņu groza skolēniem par ārsta profesiju pastāstīja ģimenes ārste Elīna Pavro. Turpretim uzņēmējdarbības nianses un noslēpumus atklāja Lienīte Litavniece.

Skolēni ieguva vērtīgus ieskatus izvēlētajās profesijās un kopējā darbības jomā, aktīvi piedalījās un uzdeva jautājumus. Kā atzīst skolēni, bija interesanti uzzināt par apmācības iespējām un dzirdēt īstus stāstus no cilvēkiem, kas tam jau izgājuši cauri, par “zemūdens akmeņiem”, kas, iespējams sagaida izvēlētajā profesijā un par to, kā viņus pārvarēt.

ATV skolotāji ne tikai aicināja uzņēmumus un speciālistus dalīties pieredzē, bet arī paši iesaistījās “Karjeras nedēļas” aktivitātēs citu skolu pasākumu ietvaros. Tā programmēšanas skolotāja Sandra Trošina aicināja ciemos uz ATV Rēzeknes 5.pamatskolas 7.B klases skolēnus, lai kopā noskaidrotu, kā tad tas īsti ir – būt par skolotāju.

Pateicamies visiem, kas atsaucās uz mūsu aicinājumu un dalījās savā pieredzē!