17. aprīlī noslēdzās konkursa „Erudīts 2019” četru spēļu cikls, kurā Rēzeknes un Viļānu novada skolēnu komandas meklēja atbildes uz jautājumiem par Latvijas mākslu – literatūru, kino, teātri, glezniecību, arhitektūru un mūziku. 2. vietu ar 105,5 punktiem šajā konkursā ieguva Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas (ATV) komanda.

Konkursā piedalījās desmit komandas – pa komandai no Kaunatas, Viļānu, Dricānu, Tiskādu, ATV un L. Rancānes Makašānu amatu vidusskolas, kā arī pa divām no Maltas un Nautrēnu vidusskolas.

Četru spēļu laikā konkursa dalībnieki atbildēja uz jautājumiem par latviešu rakstniekiem, mūziķiem, gleznotājiem, aktieriem, par arhitektūru, bija jāatpazīst slavenības, arhitektūras stili, dziesmu izpildītāji, frāzes no filmām. Kopvērtējumā ar 116 punktiem 1. vietu ieguva Viļānu vidusskolas komanda, 2. vieta ar 105,5 punktiem ATV komandai, bet 3. vietu ar 105 punktiem ieguva Nautrēnu vidusskola II komanda.

ATV komandu konkursā pārstāvēja: 11.A klases skolnieces Viktorija Maksimova, Ermīne Krustāne, Agnija Logina, Santa Murāne, 11.B skolniece Liene Strankale un 10.B skolnieks Jānis Platacis. Kā stāsta Jānis, tad ATV komandai visvieglākā šķitusi tēma par latviešu mūziku, savukārt sarežģītākā esot likusies tēma par skatuves un kino mākslu un tēlniecību. „Lai arī kā mums patiktu skatīties gan ārzemju, gan latviešu jaunās un zelta fonda filmas, ir tomēr grūti atcerēties katras filmas režisoru, mūzikas autoru un katru filmā spēlējošo aktieri. Bija grūti atcerēties un atpazīt dažādu vecmeistaru un jauno mākslinieku rokrakstus,” atklāj Jānis, uzsverot, ka dalība Rēzeknes un Viļānu novadu vidusskolu erudīcijas konkursā „Erudīts 2019” ir sniegusi nozīmīgu artavu viņa un skolasbiedru vispārējo zināšanu līmeņa paaugstināšanā. „Ceram, ka jau nākamajā gadā ar jauniem spēkiem un zināšanām spēsim sasniegt jaunas virsotnes šajā konkursā!” saka Jānis.

Jūnija sākumā Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvalde visām „Erudīts 2019” komandām dāvina ekskursiju uz Zemgali.

Rakstu sagatavoja Inga Kaļva-Miņina
Aivara Mežatuča foto (no www.rezeknesnovads.lv)