Latvijas Valsts pirmais prezidents Jānis Čakste 1919. gadā paredzēja: “Tā diena nav tālu, kad mēs noliksim īpašu dienu priekš mūsu varoņu svinīgas pieminēšanas un godināšanas. Mēs noliksim varoņu dienu, kurā tauta atcerēsies tos, kas nolika galvu par Latviju!”

Š.g. 11. novembrī jau otro gadu pēc kārtas ATV jaunieši un skolotāju kolektīvs svin Lāčplēša dienu attālināti un atceras tos, kas cīnījās par mūsu valsts brīvību un neatkarību!

Pasākuma laikā visa skolas saime ieklausījās koncertlekcijas “Lāčplēša dienā” vārdos un mūzikas meldijās! Programmas “Latvijas Skolas soma” ietvaros šo burvīgo norisi nodrošināja SIA “AUSS MEDIA” Jāņa Ķirša un Rūtas Dūdumas – Ķirses personā.

Lāčplēsis ir simbolisks latviešu tēls, kas ir aprakstīts literatūrā un filmās, arī mūzikā; tas simbolizē tautas diženumu, bet viņa varonība simbolizē cilvēka drošsirdību, aizstāvot dzimteni no iebrucējiem. Un kultūras- mūzikas klātbūtne vēsturisko procesu kontekstā ir ļoti būtiska, programmā skanēja fragmenti no Zigmara Liepiņa rokoperas “Lāčplēsis”, mūzika no kino filmām “Rīgas sargi”, “Baigā vasara”, “Nameja gredzens”, “Vella kalpi” un “Pūt, vējiņi”, kā arī citu latviešu komponistu radītā patriotiskā mūzika.

Koncertlekcijas muzikālo vēstījumu papildināja vēsturiski fotouzņēmumi, video fragmenti, kā arī skolēniem sagatavota darba lapa, kuru jaunieši pildītja pēc koncertlekcijas noskatīšanās.

Maruta Krustāne,
ATV izglītības metodiķe audzināšanas darbā