Šī gada 9. novembris bija īpaša diena nevien tāpēc, ka mūsu skolā tika atzīmēta Lāčplēša diena, bet arī tādēļ, ka skolā viesojās viens no Latvijas 3. atmodas spilgtākajiem personāžiem– Dainis Īvāns.

11. novembris – diena, kad pieminam tos, kuri ir cīnījušies par mūsu tēviju. Koncerts, kurš tika veltīts šai dienai, tika ieskandināts ar skolas ansambļa skanīgo balsu īpašnieču dziedājumu. Šī Lāčplēša diena paiet Simtgades zīmē, tādēļ mūsu skolā ar īpašu lekciju par Latvijas valsts idejas tapšanu, izveidi un atjaunošanu pēc okupācijas jūga uzstājās bijušais Latvijas Tautas frontes (LTF) līderis Dainis Īvāns. Lekcijas laikā D. Īvāna kungs stāstīja par galvenokārt tādiem 3. atmodas notikumiem kā Daugavpils HES būvniecību, Rakstnieku plēnumu, “pārbūves” (“perestroikas”) reformas notikumiem un Baltijas ceļu. Stāstījuma laikā varēja uzzināt dažādus interesantus faktus par šiem saspringtajiem laikiem, kurus vēstures mācību grāmatās parasti nevar atrast.

Pēc izzinošās lekcijas notika ikgadējais skolas pasākums, kurš laika gaitā jau ir kļuvis par tradīciju – konkurss “ ATV Lāčplēsis -2018”. Šajā konkursā skolas jauniešu grupas sacentās gan spēka, gan erudīcijas uzdevumos, cīnoties par Lāčplēša titulu. Šogad šo godpilno titulu ieguva komanda “Black Jack” (Jānis Platacis, Renāts Valters, Artūrs Piļugins), bet otro vietu dalīja 2 komandas “Plēšlācis” un “Klubnjaks 2007”. Kopā piedalījās 9 komandas.

Tagad ar nepacietību gaidīsim šī gada svarīgāko dienu, kad mūsu dzimtenei apritēs 100 gadi – 18. novembri.

Jānis Platacis
ATV 10.B klases skolnieks