Finanšu ministrija izlaidumu laikā īsteno līdz šim nozīmīgākā Latvijas nacionālās momentloterijas projekta Simtgades loterija tālejošo mērķi – atbalsta programmas stipendiju izmaksu spožākajiem vidējās izglītības iestāžu absolventiem visā Latvijā.

Simtgades loterijas vērienīgā stipendiju atbalsta programma paredz, ka, sākot no 2018. gada, atbalsta stipendiju 500 eiro apmērā saņems katras Latvijas vidējās izglītības iestādes labākais absolvents visu izlaiduma klašu vidū. Atbalsts talanta pilnveidošanai tiek piešķirts par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sporta aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā.

Šo augsto novērtējumu ir guvis ATV absolvents Raitis Rudzišs. Viņa vidējā atzīme 12.klasi beidzot ir 9 balles, savukārt stiprās puses ir matemātika, fizika, programmēšana un tehniskā grafika, loģiskā, radošā, kā arī kritiskā domāšana, apņēmība, neatlaidība un patstāvība. Intereses: elektronika, mehānika, mehatronika, automašīnas (auto u.c. tehnikas remonts, auto/moto sports), militārais dienests. Ar to būs saistīta arī Raita nākotnes izglītība un karjera.

Maruta Krustāne,
12.klases audzinātāja