Šī gada 24. novembrī 12. klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Tur iepazinās ar vēsturisko „Stūra māju”, vēlāk devās uz Paula Stradiņa Vēstures un Medicīnas muzeju, paviesojās jaunatvērtajā Ilūziju muzejā Cosmo un ekskursiju noslēdza ar jautru atpūtu batutu centrā „Jump Space”.

Apmeklējot Latvijas okupācijas muzeja izveidoto izstādi par baisākā PSRS varas instrumenta – čekas darbību Latvijā, mēs iepazināmies ar notikumiem, kuri notika Latvijā no 1940. līdz 1941. gadam un no 1945.līdz 1991. gadam. Mums bija iespēja ielūkoties cietuma kamerās, izstaigāt kabinetus, kur notika cilvēku pratināšana. Iespaidi, protams, nebija patīkami, jo mūsdienu valsts sistēmā nekad tā nenotiktu, un cilvēki netiktu tik nežēlīgi sodīti īsti par neko. Bet tāda nu ir tā vēsture, un ar to ir jāsamierinās un jācenšas lūkoties nākotnē.

Paula Stradiņa Vēstures un Medicīnas muzejā mūs aizrāva medicīnas evolūcijas izpēte, tur varēja aplūkot, kā medicīna ir veidojusies un attīstījusies un kā cilvēki tika ārstēti pirms vairākiem tūkstošiem gadu, kādas zāles izmantojuši. Žēl, ka anatomijas nodaļa tobrīd bija slēgta, jo tur notika renovācija, bet tur noteikti arī būtu bijis ļoti interesanti.

Ilūziju muzejs mūs pārsteidz un aizrāva ar jauniem, nebijušiem iespaidiem. Muzejs ietver vairāk nekā 30 eksponātu, var maldīties spoguļu labirintā, aplūkot, kā dzīvē darbojas fizikas likumi, un uzņemt neatkārtojamas fotogrāfijas.

Taču vislielāko enerģijas pieplūdumu deva lēkāšana pa batutiem, tas bija ļoti jautri un interesanti.

Mums ļoti patika ekskursija, jo tā ietvēra gan izzinošu informāciju par mūsu valsti un vēsturi, gan jautru noslēgumu, kas lika atrauties un mirkli aizmirst par mācībām un strauji tuvojošos semestra nobeigumu.

Sidnija Kalvāne,
ATV SP dalībniece,
12. klases skolniece