Lai vairotu izpratni par meža resursu augošo lomu vides problēmu risināšanā, AS „Latvijas valsts meži” (LVM) sadarbībā ar biedrību „Zaļās mājas”, AS „Latvijas Finieris”, SIA „Rīgas meži” un Valsts izglītības satura centru arī šajā mācību gadā vidusskolēniem organizēja stipendiju konkursu „LVM Bioekonomikas skola”. Trīs kārtās jaunieši iepazina, pētīja dabā un risināja jautājumus, kuri skar inovatīvo bioekonomikas jomu.

Konkursā piedalījās arī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas (ATV) 12.a klases audzēkne Viktorija Maksimova, kura par radošu veikumu ieguva veicināšanas balvu – mugursomu pārgājieniem dabā no AS „Latvijas valsts meži”.

„Šajā konkursā vēlējos piedalīties, jo gribēju cilvēkiem kreatīvā veidā iemācīt vai likt padomāt par meža resursiem un mūsu pašu nevīžīgo attieksmi pret “zaļo zeltu”, lai, iespējams, mainītu to,” stāsta ATV audzēkne.

Viktoriju jau no bērnības ir fascinējusi daba un mežs. Jauniete uzsver, ka ikvienam iedzīvotājam ir svarīgi aizdomāties par meža nozīmi viņa dzīvē un tā sniegtajiem resursiem.

Rakstu sagatavoja Inga Kaļva-Miņina.
Foto no V. Maksimovas personīgā arhīva