No 22.aprīļa līdz 26.aprīlim Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas 11.klašu skolēniem bija iespēja piedalīties Erasmus+ projektā – “Back to Green” Spānijā, Los Barrios. Nedēļas garumā 4 skolas jaunieši un 2 skolotājas piedalījās dažādās Erasmus+ aktivitātēs.

Mūsu pirmajā dienā mēs iepazināmies ar pārējiem projekta dalībniekiem no Polijas, Turcijas un Spānijas. Vēlāk Spānijas skolas direktore un jaunieši mūs silti sagaidīja un uzņēma skolā ar savu nacionālo spāņu deju – flamenko, modernajām dejām un muzikālo instrumentu spēli, un tādējādi mēs varējām nedaudz iepazīt spāņu kultūru. Vēlāk mums organizatori novadīja darbnīcu, kur mēs visi varējām pagatavot krēmu, kurš pasargātu mūsu ādu no saules apdegumiem un brūcēm. To pagatavojām no alvejas sulas un kokosriekstu eļļas. Pusdienās mums bija iespēja nodegustēt spāņu nacionālo ēdienu – paelju, kura galvenās sastāvdaļas ir rīsi un jūras veltes. Vakarpusē mums bija iespēja baudīt smaiļošanu pa upi Nacionālajā parkā, kur mēs varējām aplūkot arī apkārtējās vides augus un dzīvniekus. Kā arī mēs nedaudz iepazinām pilsētas – Los Barrios vēsturi.

Nākamajā dienā mēs devāmies ceļojumā uz Los Toruños un Cádiz pilsētām. Los Toruños mēs apmeklējām dabas parku, tālāk devāmies uz Cádiz (Kadisas) pilsētu ar prāmi. Pēc organizatores stāstījuma secinājām, ka tā atrodas pie Atlantijas okeāna Kadisas līča un ir nozīmīga Spānijas ostas pilsēta un Spānijas jūras kara flotes galvenā bāze.

Trešajā dienā skolā mums tika organizēta darbnīca, kur mums vajadzēja pagatavot krēmsieru ar dažādām garšvielām. Kamēr vārījās piens, turku dalībnieki bija paņēmuši līdzi dažādas ārstnieciskās tējas no dažādiem augiem, kuri ir sastopami Turcijā. Izstāstīja, ka, piemēram, hibiska tēja palīdz nedaudz samazināt asinsspiedienu, bet krustnagliņas turki mēdz košļāt pēc ēdienreizēm, lai atsvaidzinātu elpu. Vēlāk, pēc paštaisītā siera degustācijas, devāmies uz Los Barrios pilsētas domi. Vakarpusē devāmies uz pārgājienu vienā no retajiem korķa koku parkiem – tā bija gara, bet ļoti enerģiska un interesanta pastaiga, kur mēs varējām uzrāpties kalnu grēdās un arī vienkārši staigāt pa takām un pētīt dažādus augus, piemēram, priekš mums neparasts augs bija drosophyllum lusitanicum, jo tas ar savu sulu spēj saķert dažādus kukaiņus un vēlāk tos apēst, tas ir līdzīgs kukaiņu ēdāja augam. Kā arī vēl redzējām jumstiņu gladiolas, savvaļas orhidejas un daudzus citus augus.

Nākošajā dienā mums bija ekskursija uz vēsturisko pilsētu Baelo Claudia. Pēc ekskursijas ģida stāstījuma sapratām, ka tā bija seno romiešu pilsēta Hispanijā. Gibraltāra jūras šauruma krastā pilsēta sākotnēji bija zvejnieku ciemats, kad tā tika apdzīvota pirms aptuveni 2000 gadiem. Tur mēs apskatījām vairākas tā laika nozīmīgo ēku drupas un skulptūras. Tālāk mums tika dots brīvais laiks pie okeāna. Tad vēlāk pēc atpūtas mēs devāmies uz nākamo pilsētu – Tarifu. Tā tiek uzskatīta par vējaināko pilsētu Spānijā, jo tā atrodas tuvu pie krasta. Kā arī no Tarifas kalniem mēs varējām redzēt Gibraltāra šaurumu. Vakarpusē mums bija noslēguma vakariņas kopā ar visiem projekta dalībniekiem – saņēmām sertifikātus, kuri apliecināja mūsu dalību projektā, un arī dāvaniņas atmiņai par aktivitātēm.

Vidusskolēni ieguva jaunu pieredzi, radoši un lietderīgi pavadīja brīvo laiku, uzlaboja savas angļu valodas prasmes, iepazinās ar dalībniekiem no Polijas, Turcijas un Spānijas, kā arī iepazina šo valstu kultūru.

Rakstu sagatavoja Santa Īriste,

Erasmus+ “Back to Green” mobilitātes dalībniece