30. novembrī norisinājās jauniešu iniciatīvu projekts “100 gadi 100 minūtēs”, kur tika rādīta Jāņa Norda spēlfilma “Mammu, es tevi mīlu”

Pasākumā piedalījās 27 jaunieši no dažādām Rēzeknes skolām. Projekta mērķis: popularizēt latviešu režisorus un kinematogrāfiju. Pasākuma laikā jaunieši, skatoties filmu, smējās un raudāja, uztraucās un priecājās, iepazina latviešu kinematogrāfiju un labprāt vēlreiz ierastos līdzīgā pasākumā. Projekta “100 gadi 100 minūtēs” laikā jaunieši saprata, ka  Latvijā arī ir fantastiski režisori, kuru mākslu ir vērts iepazīt tuvāk.

Pasākuma noslēgumā jauniešu pārrunās izkristalizējās ideja, ka mūsdienu pasaulē vislielākā vērtība ir ģimene, visas problēmas rodas no vecāku aizņemtības, savstarpēja uzmanības trūkuma.

Filmas anotācija: nenozīmīga piezīme dienasgrāmatā aizsāk emocionāliem pārdzīvojumiem bagātu nedēļu trīspadsmit gadus veca skolnieka Raimonda dzīvē. Sīki meli rada arvien lielākus, nepatikšanu kamols aug augumā, līdz beidzot nonāk pat policijas redzeslokā. Vienlaikus tas ir arī Raimonda ceļš uz saprašanos ar māti – atpakaļ harmonijā, kuru grauj mātes mūžīgā aizņemtība.

Kinokritiķi saskata filmā Mammu, es tevi mīlu paralēles ar Fransuā Trifo pilnmetrāžas debiju 400 sitieni / Les quatre cents coups (1959), bet Latvijas mērogā šī ir viena no pirmajām jaunāko laiku spēlfilmām, kuru vienlīdz atzinīgi vērtē gan kinokritika, gan skatītāji. Filma izrādīta vairāk nekā 70 starptautisku festivālu programmās visā pasaulē un saņēmusi vairākas nozīmīgas balvas – tai skaitā Berlīnes filmu festivāla jauniešu filmu konkursa Generation KPlus starptautiskās žūrijas galveno balvu un Losandželosas filmu festivāla Grand Prix kā labākā spēlfilma.

Pasākuma foto: Dāvis Keišs

Ermīne Krustāne,
11.A klases skolniece, projekta iniciatore