Šī gada 10. maijā mūsu skolā tika realizēts jauniešu iniciatīvu projekts, veltīts Eiropas dienai, ko organizēja Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolnieces Amanda Mileika, Darja Kairiša, Aurēlija Aleksa Puļa un Kristīne Deksne.

Jauniešu iniciatīvu projekta “Eiropa ienāk skolā” ietvaros par godu Eiropas dienai, ko ik gadu atzīmē 9. maijā, jaunieši stiprināja un ieguva zināšanas un izpratni par Eiropas vērtībām, kultūru dažādību un jauniešu iespējām.

Pasākumu apmeklēja 50 jaunieši no dažādām pilsētas skolām: Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas un Rēzeknes 6.vidusskolas, kuriem bija iespēja ne tikai uzzināt kaut ko jaunu par jauniešu iespējām Eiropas Savienībā Eiropas Jaunatnes gadā, bet arī izspēlēt spēles, kas ir saistītas ar demokrātijas jautājumiem.

Pasākuma pirmajā daļā projekta vadītāji prezentācijā iepazīstināja ar jauniešu iespējām Eiropā. Bija arī virtuāla tikšanās ar Latvijas Universitātes profesori un Eiropas Parlamenta vēstnieku programmas eksperti Žanetu Ozoliņu. Viņa sīkāk pastāstīja par jauniešu iespējām Eiropā, mudināja visus kļūt vēl aktīvākiem.

Otrajā pasākuma daļā bija sagatavotas dažas aktivitātes, kuru laikā jaunieši iepazina viens otru, spēlēja galda spēli “DemokrātiJĀ”, kur varēja izveidot savu valsti, apspriest un izvēlēties galvenos demokrātijas principus, radoši izpausties un debatēt.

Pasākuma noslēgumā dalībnieki piedalījās Kahoot! viktorīnā un pārbaudīja iegūtās zināšanas.

Paldies, Ž.Ozoliņai par piedalīšanos un iespēju uzzināt ko jaunu par Eiropas projektiem jauniešu attīstībai!

Projekta komanda
Foto: Maruta Krustāne, Aurēlija Aleksa Puļa