Šī gada 10.maija pēcpusdienā mūsu aktīvās skolas skolēni –Laima Adijāne, Nikola Elizabete Mietule, Jānis Platacis, Kristaps Kokorevičs–  ar zoom platformas palīdzību Eiropas dienas svinību ietvaros organizēja jauniešu iniciatīvu projektu „Mūsu tautas režisors”.

Pasākumu apmeklēja 76 Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas jaunieši, kuriem par godu Eiropas dienai bija iespēja ne tika uzzināt kaut ko jaunu par Eiropas Savienību kopumā, bet arī pārbaudīt savas līdzšinējās un jaunās zināšanas . Pasākuma pirmajā daļā projekta vadītāji ar prezentācijas un dažādu citu aplikāciju palīdzību, kā, piemēram, sli.do, klāstīja skolēniem par Eiropas Savienības darbību, tās izvirzītajiem mērķiem, uzdevumiem, interesantiem faktiem, kā arī par to, kādas iespējas tā mums sniedz kā vienai no ES dalībvalstīm.

Otrajā daļā Latvijas Universitātes Politikas zinātnes nodaļas profesore, EPVS programmas eksperte Dr. Žaneta Ozoliņa vadīja lekciju un izglītoja jauniešus par toleranci, cik tā ir svarīga mūsu ikdienas dzīve un ka tieši no šīs svarīgās vērtības ir atkarīga mūsu tautas pārticība un labklājības indekss, kas arī ļauj salīdzināt valstis savā starpā. Tika secināts, ka tās valstis, kas atrodas Eiropas Savienības sastāvā, ir vienas no laimīgākajām un pārticīgākajām visā pasaulē.

Paldies, aOzoliņai par piedalīšanos un iespēju uzzināt ko jaunu par toleranci, izprast tās būtību, attīstību un nozīmi ne tikai mūsu ikdienas dzīvē, bet arī politikā.

Pasākuma noslēgumā dalībnieki piedalījās Kahoot viktorīnā un pārbaudīja iegūtās zināšanas.

Godam 1.vietu ieguva Žanete Piļka un savā īpašumā ieguva lietussargu ar projekta logo.

2. vietā ierindojās Emīls Šmits un balvā ieguva T- kreklu ar projekta logo.

3. vietu izcīnīja Dita Kataja – Paegle un ieguva krūzi ar projekta logo.

Pie Eiropas Mājas dāvaniņām tika viktorīnas 4. līdz 15. vietas ieguvēji (I.Ciukore, L. Lāce, M.Ķipļuks, G. Meško, N.Vanagelis, A.M.Grins, K.Skutele, V.Urbanoviča, R.Bažanovs, A.Ancigina, K.Onužāne, M.Rudzāte). Apsveicam!

Nikola Elizabete Mietule,
projekta komandas dalībniece