Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā 23.novembra pēcpusdiena tika pavadīta latviskā gaisotnē. Tika īstenots jauniešu iniciatīvu projekts“Vakarēšana Latvijas simtgades zīmē”, kurā patriotiskākie 9.-12. klašu jaunieši mīlēja savu Latviju kā vēl nekad agrāk. Mājīgā gaisotnē un sveču gaismā tika sagaidīti 30 jaunieši no dažādām Rēzeknes skolām.

 Lai iesildītos, jauniešiem tika pārbaudītas zināšanām par valsti.Erudīcija tika pārbaudīta ar dažādiem viegliem, bet tajā pašā laikā āķīgiem jautājumiem par mūsu dzimteni. Katrs no 30 jauniešiem, kurš bija ieradies un bija apķērīgs, saņēma mazas dāvaniņas.

Skolēni dzirdēja arī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas 11.b klases skolnieces Danielas Plasas fantastiskos dzejoļus, kurus izteiksmīgi visiem pasniedza 11. b klases skolniece Viktorija Ratkeviča.

Starp erudīto un radošo mūsu patrioti baudīja smaržīgus cepumus un saldu tēju, padarot gaisotni vēl omulīgāku un gaišāku.

“Pat ar nejaušiem un it kā ar Latviju nesaistošiem vārdiem, varējām patriotisku dzejolīti uzrakstīt,” tā spriež jaunieši. Tas bija radošais darbs. Jaunieši ar nejauši izvēlētiem vārdiem dzejoja uz nebēdu- tapa smieklīgi, kreatīvi un patiesi latviski dzejoļi.Jaunieši, strādājot komandās, attīstīja savas komunikācijas prasmes.

Beigās jaunieši ar trīcošām sirdīm gaidīja izlozi, kur trim cilvēkiem tika izlozētas jaukas balviņas.

Aptauja beigās mums pastāstīja par to, ka jaunieši tiešām interesējas par mūsu Latviju, grib darboties gan erudīti, gan radoši. Viņi noteikti vēlētos piedalīties šādos pasākumos vēl un vēl!

 Viktorija Maksimova,
11.A klases skolniece, projekta iniciatore