Jaunieši visbiežāk uzskata ķīmiju par garlaicīgu un grūtu mācību priekšmetu ar nebeidzamajām formulām un vienādojumiem. Vai tev arī gadījies domāt par ķīmiju kā neinteresantu jomu?

Tad mēs, Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni, lauzīsim šo pieņēmumu! Kā jau katru gadu ierasts, arī šogad rīkojām ķīmijai veltītu projektu ar aizraujošiem eksperimentiem. Taču šoreiz ieviesām jauninājumus – jautro zinātnisko simulācijas spēli “Powder toy”. Šis faktors arī noteica projekta jauno nosaukumu “Chemical brains online”.

Projekts norisinājās šī gada 7. decembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Inženieru fakultātes ķīmijas laboratorijā. Bijām priecīgi satikt vidusskolēnus ne vien no Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas, bet arī no Rēzeknes 2.vidusskolas, Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzijas un Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas.

“Man patika eksperiments ar alumīnija pulveri un jodu, kur vēlāk pievienoja ūdeni, rezultātā sanāca rozīgi violeti dūmi un uguns. Šādu reakciju iepriekš nebiju redzējusi, tāpēc tā likās visinteresantākā kā arī ieguvu jaunas zināšanas,” ar iespaidiem dalās Alīna Kalacka no RMDV.

ATV skolēns Daniils Petrovs arī izsaka savas pozitīvās atziņas par aizvadīto projektu: “Ļoti interesants un informatīvs projekts. Mums bija iespēja veikt 3 aizraujošus un iespaidīgus eksperimentus, kā arī papētīt interesantas simulācijas, kuras saistītas ar ķīmijas zinātni.”

“Chemical brains” ir kļuvis par ATV tradīciju, tāpēc ļoti ceram nākamgad satikt tieši tevi!

Katrīna Skutele,
projekta idejas autore

Foto: Valērija Orlova, Alberts Mārtiņš Grins