Šogad 24. novembrī mūsu skolas skolēni – Terēza Maksimova, Ilārija Ševčuka, Līga Volka- īstenoja jauniešu iniciatīvas projektu “Es kā Tu”.

Vidusskolēni apmeklēja ATV, lai izkāptu no savas komfortas zonas un atrastu sev līdzīgi domājošos vienaudžus, iesaistoties dažādās aktivitātēs.

Pašā sākumā ATV un arī citu Rēzeknes pilsētas skolu ( RV1.Ģ, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola, ATV) skolēni tika sadalīti grupās, izmantojot izlozi. Iepazīstoties un pastāstot dažus faktus par sevi, komandas devās uz “ledus laušanas” spēli, kuru novadīja Terēze Maksimova. Atgriežoties zālē, mūsu mentore Sandra Trošina uzstājās ar aizraujošu prezentāciju projekta dalībniekiem, kā arī novadīja aktivitāti dalībniekiem par ikdienas plānošanas un mērķu sasniegšanas ieteikumiem.

Otrā aktivitāte bija teātris, grupas izlozēja dažādus dzīves citātus un ar viņiem izsniegtajiem dažādiem priekšmetiem, kurus iesaistīja, izdomāja attiecīgu ludziņu. Tad pēc 25 min. visas komandas izrādīja savas izdomātās lugas, tādā veidā pārvarot un attīstot savas publiskās uzstāšanās prasmes. Pēc tā sekoja kafijas pauze, kur bija iespējams novērot vairākus jauniešus sarunājoties savā starpā, kas rādīja, ka viens no mērķiem bija veiksmīgi sasniegts. Projekta noslēgumā bija viktorīna –  “Kahoot”, kurā skolēni varēja cīnīties par balvām, uzzinot dažādus faktus par Covid-19 ietekmi uz jauniešiem, pilsoniskiem pienākumiem, kā arī dažādus ieteikumus, kā uzlabot savu garīgo stāvokli. Pateicoties anketai, varējām noskaidrot, ka projekta dalībniekiem ļoti patika pati ideja un šāda laika pavadīšana, dalībnieki arī izteica vēlmi šāda veida projektus īstenot biežāk un ierosināt to arī savās skolās.

Īpašs paldies, protams, jāsaka Sandrai Trošinai par interesanto nodarbību, kuru projekta dalībnieki ar interesi  klausījās un aizrautīgi uzdeva jautājumus.

Terēze Maksimova,
JIP idejas autore