Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā rīkotā akcija  „Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti 2019”tiek rīkota kopš 2008. gada, un šogad tā norisinās no 18. marta līdz 10. maijam. Akcijas mērķis ir sniegt jauniešiem iespēju pārrunāt Eiropas Savienības (ES) jautājumus ar Eiropas lietu ekspertiem – cilvēkiem, kuru darba pienākumi ir saistīti ar dažādām ES darbības jomām un aktuālajiem notikumiem.

Akcijas ietvaros 15. aprīlī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā (ATV) viesojās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) ERAF projekta „Atbalsts pēcdoktorantūras pētniecības īstenošanai, vienošanās Nr.1.1.1.2/16/I/001” pētniecības pieteikuma „Zilā māla resursu apzināšana Latgales ezeros un to izmantošanas iespēju pamatojums, Nr.1.1.1.2 /VIAA/1/16/131” pēcdoktorantūras vadošā pētniece Rasma Tretjakova.

Pēc iepazīšanās ar vadošo pētnieci ATV skolēni uzzināja par Eiropas Savienības aktualitātēm, aktuālajām ES iespējām, kas domātas tieši jauniešiem, skolēni aktīvi iesaistījās konkursā. Stāstījumā par savu darbu R. Tretjakova skolēnus iepazīstināja ar pēcdoktorantūras pētniecības pieteikuma realizācijas gaitu, personīgo pieredzi, sadarbojoties ar citu valstu partneriem, un ieguvumiem, iepriekš īstenojot arī citus ES finansētus projektus.

Pētniecības pieteikuma „Zilā māla resursu apzināšana Latgales ezeros un to izmantošanas iespēju pamatojums, Nr.1.1.1.2 /VIAA/1/16/131” īstenošanā iesaistītā pēcdoktorante, RTA pēcdoktorantūras vadošā pētniece
Dr. biol., Mg. chem. Rasma Tretjakova

Foto no R. Tretjakovas personīgā arhīva