Rozes svētki Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) ir viens no gada skaistākajiem un aizraujošākajiem pasākumiem. Šogad Rozes svētku konkursā piedalījās deviņi drosmīgi RTA 1.kursa studenti, no kuriem par RTA Rozi kļuva Rēzeknes un mākslas dizaina vidusskolas absolvente Jana Kozule, bet par RTA Bruņinieku – Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas (ATV) absolvents Ēriks Meteļskis.

1.kursa studentu priekšnesumus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija profesionāli un radoši savas jomas speciālisti: Latgales vēstniecības GORS Mārketinga nodaļas vadītāja Edīte Husare, dziedātājs, grupas „Ginc un Es” solists Gints Ločmelis un RTA Ekonomikas un pārvaldības fakultātes „Tiesību zinātņu” virziena docētājs Aldis Kaļva.

Jaunieši pārsteidz ar daudzveidīgiem priekšnesumiem

Dina Soma (absolvēta Daugavpils Valsts ģimnāzija), kura ikdienā labprāt dejo tautu dejas un ir absolvējusi Špoģu mūzikas skolu, Rozes svētkus ieskandināja ar dziesmu „Noslēpums”, un, kā pati saka, tad demonstrēja „kādu savu aizmirstu hobiju – dziedāšanu un klavieru spēlēšanu”. Par muzikāliem mirkļiem parūpējās arī Santa Bilinska (Nautrēnu vidusskola), spēlējot ģitāru un dziedot dziesmu „Zemenes”, kas bija kā veltījums viņas draugiem un bijušajiem klasesbiedriem. Bet Lauma Ritiņa (Rēzeknes Katoļu vidusskola), kurai patīk gan dziedāt, gan dejot, izpildīja sirsnīgo dziesmu „Es gribu kā bērns vēl just” no izrādes „Pepija”, kas bija kā vēlējums ikvienam saglabāt ilgāk bērnību savā sirdī.

Jana Kozule (Rēzeknes un mākslas dizaina vidusskola) pārsteidza ar savu kvalifikācijas darbu – tērpu kolekciju „URBAN”, kas sastāvēja no pieciem tērpiem ar ģeometriskām detaļām, kā arī demonstrēja kopā ar māsu radītos linu kreklus, uz kuriem ar pērlītēm ir izšūti kukaiņi. Savu radošumu atklāja arī citi jaunieši: Arina Belova (Rēzeknes 5. vidusskola), kurai patīk fotografēt un spēlēt teātri, klātesošajiem parādīja skaistas gleznas, ko pati gleznojusi, bet Skaidrīte Golubovska (Dricānu vidusskola) ļāva ielūkoties savā liriskajā pasaulē, deklamējot pašas sacerētos dzejoļus. Savukārt Sanita Kuzminska (Kaunatas vidusskola) pastāstīja par savu rokassprādžu veidošanas hobiju, parādot arī daļu no sava veikuma.

Eduards Zariņš (Dricānu vidusskola), iedvesmojot citus jauniešus izmantot dzīves sniegtās iespējas, padalījās pieredzes stāstā par to, kā apceļojis un iepazinis Spāniju, bet Ēriks Meteļskis (Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola) stāstīja par saviem hobijiem, kas kļuvuši par daļu no viņa dzīves, – stuntriding (dažādu triku izpildīšana uz motocikla), motorsports un veco lietu restaurācija.

Roze un Bruņinieks – mērķtiecīgi un talantīgi jaunieši

Žūrija Rozes titulu piešķīra Janai Kozulei, bet Bruņinieka titulu – Ērikam Meteļskim, kurš saņēma arī Skatītāju simpātiju balvu. Jāpiebilst, ka šajā dienā Ēriks svinēja savu dzimšanas dienu, līdz ar to nopelnītais tituls un citas lieliskās balvas bija laba dāvana svētkos. Savukārt žūrijas pārstāves Edītes Husares Simpātiju balvu saņēma Sanita Kuzminska un Eduards Zariņš.

Rozes titula ieguvēja Jana Kozule, kurai patīk dizains un viss, kas saistīts ar radošumu, RTA studē Izglītības, valodu un dizaina fakultātes profesionālā bakalaura studiju programmā „Interjera dizains”. Jaunietei patīk skicēt, gleznot, kopā ar māsu veido jaunas tērpu kolekcijas pašu radītam zīmolam (Instagram @artontextile).

Bruņinieka titula ieguvējs Ēriks Meteļskis studē Inženieru fakultātes profesionālā bakalaura studiju programmā „Mehatronika”. Jaunietis teic, ka RTA un konkrēto studiju programmu izvēlējies, jo „RTA nodrošina labas izaugsmes iespējas. Mehatroniku studēšu, lai iegūtu nepieciešamās zināšanas un iemaņas, kuras man ļaus realizēt savas idejas un iecerētos projektus”.

RTA Rozes titula ieguvēja Jana studentiem novēl izbaudīt studiju laiku, lai vēlāk būtu lieliskas atmiņas, tāpat viņa novēl būt radošiem un atrast sevi lielo iespaidu pasaulē. Savukārt RTA Bruņinieks Ēriks novēl būt neatlaidīgiem un mērķtiecīgiem savu sapņu sasniegšanā.

Pasākumu atbalstīja un par lieliskām balvām Rozei un Bruņiniekam bija parūpējušies Rēzeknes teātris „Joriks”, kinoteātris „Silverscreen Rēzekne”, „Fresh Terase” un mājas kārumu uzņēmums „Cukurella”.

Inga Kaļva-Miņina,
RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

Māra Justa foto