6. martā plkst. 10.30 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Mākslas terasē tiks atklāta Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas 12. klases audzēknes Irinas Adeļevičas gleznu izstāde „Dzīvojot koši”, kurā apkopoti jaunietes darbi, kas tapuši pēdējo trīs gadu laikā. Tikšanās ar autori – 6. martā plkst. 10.30. Izstāde Mākslas terasē būs aplūkojama līdz 6. aprīlim.

Irina 2018. gadā ir absolvējusi Zilupes Mūzikas un mākslas skolu, mācās Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas 12.b klasē. „Kopš bērnības man patīk zīmēt. Mācoties 7. klasē, nolēmu attīstīt savas gleznošanas un zīmēšanas prasmes un uzsāku mācības Zilupes Mūzikas un mākslas skolā. Te ieguvu pieredzi un zināšanas, kā strādāt dažādās tehnikās, no kurām vistuvākās man ir akrilkrāsu un guašas tehnikas, tādā veidā darbi sanāk koši un iespaidīgi. Pašlaik es turpinu attīstīties un sadarbojos ar skolotāju Mariju Sidorinu, kurai pateicoties, man ir iespējas pilnveidoties un gatavot darbus izstādei.

Irinas Adelevicas izstādes afiša

Izstāde „Dzīvojot koši” ir jaunietes pirmā personālizstāde. „Izstādes ideja irparādīt šajos darbos daļu no manas dzīves. Dzīve ir dāvana, kura ir jāizbauda. Kāda būs mūsu ikdiena, ir atkarīgs no mūsu vēlmēm un gribas. Es vēlos, lai katrs cilvēks būtu laimīgs un spētu piepildīt savus sapņus. Mani darbi vienmēr ir koši un maigi, jo tāda ir arī mana pasaules uztvere. Arī mūsu dzīvē ir kontrasts, tumšie un gaišie laiki. Nedrīkst baidīties riskēt, just un mīlēt. Dzīve ir ceļojums, kurā mēs sastopamies ar dažādiem notikumiem, kuri maina mūs,” stāsta jaunā māksliniece.

Irinai patīk būt kustībā un baudīt kaut ko jaunu. Ceļojumi, dejas, sports, pastaigas – tas viss sniedz viņai iedvesmu. „Man patīk novērot, par manu iedvesmu, attēlotu darbos, var kļūt gan cilvēki, gan Latvijas daba, gan arī dzīvnieki, Eiropas pilsētu ainavas, arhitektūra, kurai es pievēršu uzmanību ceļojumu laikā. Katrā darbā ir iemūžināts mirklis, kas kādreiz izraisīja manī emocijas un dziļas pārdomas. Māksla dod iespēju saglabāt šos mirkļus un dāvināt tos citiem. Man patīk gleznot jūru, ūdeni un dabu. Katrs cilvēks ir neatņemama dabas sastāvdaļa. Ūdens, mežs, dzimtās pļavas dod mums spēku un enerģiju. Pavadot laiku pie jūras, es spēju sakopot savas domas un saprast sevi, atrast iekšējo mieru,” stāsta aktīvā jauniete.Mani hobiji un intereses ir neatņemama daļa no manas personības un dzīves. Katram ir vērts uzdot sev jautājumus – Kas es esmu? Ko esmu paveicis savā dzīvē? Caur mākslu es citiem varu parādīt savu pieredzi, uzkrātās zināšanas un emocijas. Kad mani darbi gūst panākumos dažādos konkursos, tā ir ļoti laba sajūta, jo saproti, ka tas, ko tu dari, tiek novērtēts.”

Irina ir piedalījusies dažādos konkursos, kuros guvusi arī augstu žūrijas atzinību.

  • 1. vieta I starptautiskajā vizuālās mākslas konkursā „Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot” (2018. gadā);
  • 1. vieta zīmējumu konkursā „Man nav nikuo svarīguoka, kai muna tāvaine, muna volūda i saime” /O. Slišāns/ (2018. gadā);
  • 2. vieta konkursa „Latvijas lauki gadsimtu griežos” nominācijā „Latvju lauku ainava” (2017. gadā);
  • 3. vieta zīmējumu konkursā „Vyss apleik maņ munā volūdā skaņ…” /O. Slišāns/ (2019);
  • Atzinība konkursā „Jāzepa Pīgožņa balva jauniešiem Latvijas ainavu glezniecībā” (2018. gadā);
  • Atzinība Starptautiskajā bērnu mākslas konkursā „Daudz baltu dieniņu”;
  • Dalība konkursā „The XIX International Drawing and Painting Competition Joy of Europe” (2018. gadā);
  • Dalība IX Starptautiskajā bērnu un jauniešu mākslas konkursā „КрасаWEEK 2019”;
  • Dalība Valsts prezidenta Ziemassvētku kartītes dizaina konkursā (2017. gadā).

Rakstu sagatavoja Inga Kaļva-Miņina.
Irinas Adeļevičas zīmējumi