23.martā „Eiropas Klubiņa” dalībnieki – Terēze Maksimova, Alberts Mārtiņš Grīns, Keita Emīlija Orlovska, Jekaterina Rudina, Darja Grigorjeva, Katrīna Skutele, Jekaterina Jurjeva, Marianna Linuža, Darja Kairiša – piedalījās EP Vēstnieku skolu jauniešu un Latvijas pilsonisko aktīvistu tiešsaistes diskusijā „Pilsoniskais aktīvisms”. Diskusijā piedalījās “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta, “ManaBalss.lv” vadītājs Imants Breidaks, aktīviste Natālija Knipše un LTV raidījuma “Zaļgalvis” redaktore un aktīviste Eva Johansone.

Šajā tiešsaistes pasākumā jaunieši uzzināja, kas ir pilsoniskais aktīvisms, kāds labums ir būt aktīvam un dzīvot  pilsoniski aktīvā sabiedrībā, kā panākt, lai sabiedrība iesaistās un kā pilsoniskais aktīvisms noder, veidojot karjeru.

 “Lai savu iniciatīvu padarītu populāru vai pievērstu citu uzmanību, pirmkārt, būtiski ir degt par savu ideju, otkārt, atrast domu biedrus un, ja nepieciešams, kontektēties ar pašvaldību, kā arī saprast, kas varētu būt ieinteresētie, un sazināties ar tām organizācijām/uzņēmējiem/draugiem u.c.,” saka Imants Breidaks. Dažādi pilsoniskā aktīvisma piemēri ir pārtikas vākšana un ziedošana pārtikas bankām, sociālā palīdzība, vides labiekārtošana, vēstules vai tikšanās ar ievēlētām amotpersonām, pieteikšanās brīvprātīgajam darbam, palīdzot vākt parakstus par lūgumrakstiem, piedalīšanās mierīgās prostesta demonstrācijās u.c. Savā pieredzē dalījās Eva Johansone un teica: „Būtiski ir saprast, veidojot savu karjeru, kura organizācija atbilsts tavam profilam, kas tevi personīgi sirdī interesē”.

Pēdējā diskusijas daļā tika aplūkoti daži no skolēnu iesūtītajiem video par to ( arī ATV “Eiropas klubiņa” skolēni bija sūtījuši savu video ”Ziedo Ukrainai”, kas redzams Facebook), kā viņi redz pilsonisko aktīvismu. Diskusijas noslēgumā runu teica EP Vēstnieku skolas programmas eksperte Žanete Ozoliņa un noslēdza šī mācība gada parlamentārās  demokrātijas lekciju un diskusiju ciklu ar jauniešiem.

Paldies EP Vēstnieku skolai par šo lielisko, iedvesmojošo diskusiju un iespēju turpināt piedalīties un būt aktīviem arī neklātienē!

Terēze Maksimova
„Eiropas Klubiņa” dalībniece