30. aprīlī Rēzeknes novada pašvaldībā ikgadējā spēle „Erudīts” drosmīgākos un zinošākos jauniešu aicināja uz tiešsaistes spēli Kahoot vidē, lai noskaidrotu erudītāko Rēzeknes un Viļānu novada vidusskolēnu. Spēlei pieteicās 10 dalībnieki no Kaunatas ( Ērika Ruhmane un Viktorija Lukiša), Maltas (Indra Koroļonoka un Edvards Štekels), Nautrēnu (Rinalds Ludboržs), Tiskādu (Nadežda Verjovkina un Veronika Klimova), Viļānu (Evelīna Šarkovska) un Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas (Jānis Platacis un Kristaps Kokorevičs). 

Erudīta tēma „Kurš kuru?” ir izaicinājums katram spēlētājam pierādīt savu erudīciju. Spēlē tika piedāvāti jautājumi gan par Latviju, gan plašo pasauli kultūrā, vēsturē, ģeogrāfijā, arhitektūrā, literatūrā, mākslā un citās jomās. 

Erudītiem bija jāzina, ka Jaunzēlandē aitu mīt vairāk nekā cilvēku, ka Trevī strūklaka atrodas Romā, ka Dundagas pilī, kā stāsta latviešu tautas teikas, ir notikušas rūķīšu kāzas, ka Baltijā vienīgais velosipēdu muzejs atrodas Saulkrastos, ka spāre ir ne tikai kukainis, bet arī zivs, ka šitakē ir sēnes, ka par uzvaru komandu sacīkstēs tenisā piešķir Deivisa kausu, ka Etnokosmoloģijas muzejs atrodas Lietuvā, ka Strenči ir Gaujas plostnieku galvaspilsēta. 

Kas latviešu mitoloģijā ir materiālās pārticības veicinātāja? Kas ir Latvijas ģeoloģiskais simbols? Kura ir visjaunākā Daugavas sala? Kura baltu cilts devusi vārdu latviešu tautai un Latvijai? Kuru ASV pilsētu dēvē par vēju pilsētu? Šie jautājumi dalībniekiem izrādījās diezgan ciets rieksts, un uz tiem atbildēja tikai daži. 

Sīvā konkurencē, ik pa brīdim līderiem mainoties, 1. vietu ieguva Jānis Platacis no Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas, 2. vietā ierindojās Evelīna Šarkovska no Viļānu vidusskolas, godpilnajā 3. vietā – Rinalds Ludboržs no Nautrēnu vidusskolas, labāko piecinieku noslēdz Kristaps Kokorevičs (4. vieta, Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola) un Indra Koroļonoka (5. vieta, Maltas vidusskola). Paldies arī pārējiem dalībniekiem par drosmi piedalīties spēlē.

Izglītības pārvaldes interešu izglītības speciāliste Anita Rudziša

Avots: rezeknesnovads.lv/sogad-savadak-rezeknes-un-vilanu-novada-erudicijas-konkurss-erudits-2021/