23. janvārī Rēzeknes novada pašvaldībā tika uzsākta zināšanu spēles „Erudīts” jaunā sezona. Šajā mācību gadā desmit Rēzeknes novada, Viļānu novada, kā arī Austrumlatvijas tehnoloģiju vidusskolas skolēnu komandas meklēs atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar Latvijas kultūru. Četrās spēļu kārtās skolēni meklēs atbildes uz jautājumiem par latviešu literatūru, kino, teātri, mūziku, arhitektūru un glezniecību.

Pirmajā spēlē dalībniekiem nācās atbildēt uz jautājumiem par latviešu literatūru. Erudītiem bija jāzina gan rakstnieku biogrāfija un viņu darbi, gan galvenie varoņi. Piemēram, bija jāzina ka Aleksandra Čaka īstais uzvārds ir Čadarainis, ka Vizma Belševica tikusi vairākkārt izvirzīta Nobela prēmijai literatūrā, ka grāmatas “Mātes piens” autore ir Nora Ikstena, ka Bierns, Lipsts un Antiņš ir tēli no Raiņa lugas “Zelta zirgs”.

Apkopojot rezultātus, pirmajā kārtā ar 31,5 punktiem par erudītāko komandu tika atzīta Austrumlatvijas tehnoloģiju vidusskolas komanda, 2. vietā ar 31 punktu ierindojās Viļānu vidusskolas komanda, savukārt 3. vietā ar 30,5 punktiem – Nautrēnu vidusskolas II komanda. Spriežot pēc rezultātiem, spēle solās būt spraiga.

Konkursa nākamā kārta notiks 26. februārī. Tajā tiks pārbaudītas skolēnu zināšanas par latviešu kino un teātri. Jāatzīmē, ka 2019. gada pavasarī četru konkursa kārtu kopvērtējumā tiks noskaidrota Rēzeknes un Viļānu novada erudītākā komanda. Labākie saņems dāvanu karti 450 eiro vērtībā, kuru varēs tērēt sev izvēlētam mērķim. Jau tradicionāli pēc konkursa noslēguma visiem dalībniekiem būs iespēja doties kopīgā ekskursijā – šoreiz pa Latvijas skaistākajām vietām.

Publicēts pēc Rēzeknes novada materiāliem:
rezeknesnovads.lv/startu-uzsak-rezeknes-un-vilanu-novada-erudits-2019/