9.maijs ir Eiropas diena, un to svin visā Eiropā jau kopš 1950.gada. Dažādos pasākumos un aktivitātēs kopā tiek stiprināta izpratne par izaugsmes iespējām, solidaritāti, kultūru dažādību un vērtībām, kas mūs visus vieno. Kā galvenās vērtības varam izcelt demokrātiju, mieru un cilvēka cieņu!

Šī gada 9.maijā, Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā norisinājās dažādas aktivitātes, saistītas ar Eiropas dienu, tās organizēja – Līga Reidzāne, Lelde Krešova un Dace Vilcāne.

Skolēniem un skolotājiem bija iespēja uzzināt par Eiropas Savienību dažādus interesantus faktus, piedalīties Prāta spēlēs, kur bija nepieciešams atbildēt uz jautājumiem, atpazīt pēc attēliem dažādus Eiropas pazīstamākos objektus. No katras klases tika uzaicināts pa vienam klases pārstāvim skatuves priekšā, šiem skolēniem bija nepieciešams atbildēt uz dažādu grūtības pakāpju jautājumiem par Eiropu – tās valstīm, kultūru, ģeogrāfiskiem objektiem utt., kā arī skolēni piedalījās Kahoot spēlē, kur viens ar otru sacentās, lai varētu iekļūt TOP 3 vietās. Beigās paziņoja skolēnus, kuri ieguva godalgotas vietas un uzvarētājiem pasniedza balvas.

Paldies skolotājiem un skolniecēm par iespēju piedalīties un izglītoties Eiropas Savienības jomā un izprast tās nozīmi mūsu dzīvē!

Santa Īriste,
Eiropas klubiņa dalībniece