Šogad Latvijas 105.dzimšanas dienu ar vērienu svin visā valstī, arī ATV nav izņēmums. Svētku ieskandināšana aizsākās jau 9. novembrī, kad skolā “Latvijas Skolas somas” programmas ietvaros ciemojās Mikus un Arta Aboroniņi ar koncertu “Latviju svētkos godinot”.  Tika atskaņotas latviešu  autoru un komponistu dziesmas. Jaunieši tika iesaistīti populāru  dziesmu kopdziedāšanā, kā arī aktīvi atbildēja uz viktorīnas jautājumiem par Latvijas vēsturi, kultūru, tradīcijām un dabu. Uzvarētāji saņēma pārsteiguma balviņas, bet pārējie – gandarījumu par savām zināšanām. Skolēniem patika koncertlekcija un piedalīšanās viktorīnā. Tas ir labs veids, kā iepazīt latviešu mūziķu daiļradi, atsvaidzināt atmiņā pagātnes notikumus, akcentēt uzmanību uz svarīgiem notikumiem mūsu valsts dzīvē.

10. novembrī Skolas Parlamenta meitenes bija sagādājušas pārsteigumus puišiem aktivitāšu un dāvanu veidā, kārtējo reizi apliecinot, ka skolā mācās atjautīgi, gudri, aktīvi, kā arī spēkā un garā stipri jaunieši. Tā titulu “Stiprākais Lāčplēsis” ieguva Gustavs Valdemars Grins, “Šarmantākais Lāčplēsis”- Lauris Medveckis, “Veiklākais Lāčplēsis” – Nikita Anaņjevs, “Erudītākais Lāčplēsis”- Ruslans Vasiļjanovs, “Skaistākais Lāčplēsis”- Rendijs Elksnis, “Visizturīgākais Lāčplēsis”- Kristaps Rudzītis, bet viennozīmīgi visi jaunieši atzina, ka “Lāčplēšu Lāčplēsis” ir skolas direktors Aivars Vilkaste. Savukārt skolotāja Nellija visus jauniešus iesaistīja gaismas akcijā, par godu Lāčplēša dienai iededzot sveces skolas foajē un veidojot Latvijas kontūru. Katrs šajā brīdī aizdomājās, par ko un kam viņi ir pateicīgi savai valstij, ģimenei un skolai, ar ko viņiem asociējas Latvija – mūsu dzimtene.

No 15.-17. novembrim norisinājās konkurss 10. klašu skolēniem “Par mūsu zemi- Latviju!”, kur jaunieši parādīja gan savu erudīciju ( kultūra, ģeogrāfija, literatūra), gan izpaudās radoši (māksla un tēlniecība). Konkursa uzvarētāji un 1.vietas ieguvēji bija Haralds Teirumnieks, Armands Mūrnieks un Liāna Belkina, 2. vietu dalīja 2 komandas – Dālija Ritiņa, Arsenijs Riguss, Davids Vogulis, Elīze Barkāne, Laura Laganovska, Zanda Kalvāne-, savukārt 3.vietu pjedestālā noslēdza Vladlena Drobate, Kristīne Andrijevska un Reinis Kuzņecovs. Apsveicam jauniešus un pateicamies konkursa organizētājai skolotājai Nellijai Vilkastei!

17. novembrī visa skolas saime pulcējās svinību zālē, lai izbaudītu speciālā kursa “Pubiskā uzstāšanās” teatrālu iestudējumu, godinot Latviju 105.dzimšanas dienā! Jaunieši iegremdējās gan Noras Ikstenas pasakas valstībā, gan izjuta saules gājiena burvību tautu dejās, gan vienojās kopīgā dziesmā, kas veltīta dzimtajam novadam. Jauniešiem patriotisku noskaņu palīdzēja radīt skolotāja Irēna Batare un deju kolektīva vadītāja Rasma Akermane.

Svētku laiks noslēdzās 18.novembrī jau ar ATV tradicionālu pasākumu “Gaismas akcija”, kad pie skolas ieejas tika veidota sveču kompozīcija, kas laistījās mūsu dzimtenes karoga krāsās! Turpinājumā visi pievienojās pilsētas gājienā līdz Māras piemineklim, kur apliecināja savu vienotību ar pilsētas iedzīvotājiem un viesiem!

Maruta Krustāne, ATV izglītības metodiķe audzināšanas jomā

Foto: Ermīne Krustāne, Vineta Pavlova