Šis mācību gads sākās pēkšņi un iegrieza visu Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolu notikumu virpulī. Joprojām priecīgi šokēti bijām par Ata Kronvalda balvas iegūšanu, kad sapratām, ka priekšā vēl viens nozīmīgs notikums – EP deputāts Andris Ameriks uzaicināja aktīvākos “Eiropas klubiņa”dalībniekus uz Eiropas Parlamentu Briselē.

Tā nu trešdien 7. septembrī Rīgas lidostā ieradās ATV skolēnu grupa skolotājas Marutas Krustānes pavadījumā: Alberts Mārtiņš Grins, Terēze Maksimova, Jekaterina Jurjeva, Valērija Orlova, Jekaterina Rudina, Mariana  Linuža, Darja Grigorjeva un Katrīna Skutele. Ceļš sākās ar piedzīvojumiem – reisu nedaudz aizturēja, taču arī tas nespēja sabojāt skolēnu pacilāto garastāvokli. “Kad beidzot ieradāmies Briselē, nevarējām beigt lūkoties un apbrīnot skaisto pilsētu,” saka paši skolēni. Pat pēc nogurdinošā ceļa skolēniem bija azarts izstaigāt pilsētu un aplūkot tās nakts dzīvi. “Viskaistākais ko redzējām bija Briseles Rātsnams, kas vakaros tiek apgaismots ar krāsainām gaismām!” skolēni turpina dalīties iespaidos.

Brauciena svarīgākā daļa notika ceturtdien 8. septembrī, kad visi devās uz Eiropas Parlamentu. Tur notika neliela ekskursija un iepazīšanās lekcija, kas pēc skolēnu vārdiem bija patiesi interesanta un neviens nespēja garlaikoties. Skolēniem bija iespēja uzdot visus interesējošos jautājumus par Parlamenta darbību un arī paša EP deputāta Andra Amerika darbību. Pēc EP apmeklējuma skolēni guva iespēju apskatīt Briseli dienas gaismās un devās  3 stundu garā ekskursijā pa pilsētu Ivetas Grigules-Pētersones pavadībā. Lai arī laikapstākļi bija dīvaini, brīžiem spīdēja saule, brīžiem lija lietos, skolēni izskatīja Briseles skaistākās vietas kā, piemēram, varenskaisto Dievmātes baznīcu.

Piektdien 9. septembrī skolēniem tiešām bija skumji pamest Briseli, bet noteikti pilsēta paliks prātā kā vieta, kur gribētos atgriezties.

Paši skolēni saka :” Mēs izbaudījām katru mirkli Beļģijā. Centāmies iemūžināt visu: gan lidojumus, gan viesnīcu, gan arī pašu pilsētu. Jums noteikti jānoskatās video, ko samontējām un publicējām skolas sociālo tīklu profilos pēc brauciena, lai kaut nedaudz iejusties tajā atmosfērā. Briselē izgaršojām ne vien beļģu vafeles, bet arī pilsētas dvēseli.”

Paldies par jauki un saturīgi organizēto laiku deputāta A.Amerika palīdzei Nataļjai Sisojevai, kura vienmēr bija mums līdzās visu šo 3 dienu garumā Briselē!

Katrīna Skutele,
“Eiropas klubiņa”dalībniece