22. februārī Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā (ATV) notika Žetonu vakars, pulcējot šajā pasākumā 12. klases audzēkņus, viņu tuviniekus, draugus, ATV skolotājus un 10. un 11. klašu skolēnus, kā arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) pārstāvjus.

Žetonu vakars ir īpašs pasākums, jo 12. klases skolēniem, kuriem priekšā nozīmīgais eksāmenu laiks un turpmākās nākotnes izvēle, tiek dāvināts simbolisks zilas krāsas žetons-piespraudīte, kurā redzama skolas nosaukuma abreviatūra „ATV”, – kā veiksmes vēlējums jauniešiem viņu lielajā dzīvē un sirsnīga velte, kas atsauks atmiņā skolas gadus. Šādu simbolisku dāvanu saņēma arī 12. klases audzinātāja Vineta Pavlova.

Pasākuma svinīgajā daļā klātesošie varēja vērot prezentāciju, uzzinot, kā 12. klases audzēkņiem ir veicies šajos gados, ko viņi ir darījuši, kur bijuši. Arī citu klašu audzēkņi sveica divpadsmitos ne tikai ar ziediem, bet arī ar videosveicieniem. Savukārt pēc svinīgās pasākuma daļas 12. klases skolēni demonstrēja, cik labi aktieri var būt, proti, visi divpadsmitie – 13 jaunieši – bija redzami uz skatuves izrādē. Iestudējuma sižets vēstīja par burvestību pasauli, atklājot jauniešu vēlmi ieraudzīt savu nākotni, – divpadsmitie devās pie zīlnieces, prasot viņai atbildes uz dažādiem sev svarīgiem jautājumiem. Savukārt izrādes noslēgumā jaunieši nonāca pie nozīmīgas atziņas, ka laime ir tikai viņu pašu rokās un burve nav īstais palīgs, kas spēs izmainīt dzīvi, jo tikai katrs pats esam savas laimes (un nākotnes) kalēji.

Raksturojot divpadsmitos, klases audzinātāja Vineta Pavlova teic, ka viņi šo trīs gadu laikā ir kļuvuši patstāvīgāki, ir saliedēti, ļoti pozitīvi, radoši un aktīvi jaunieši, kuriem piemīt dažādi talanti. 12. klases skolēnu vidū ir gan dejotāji un dziedātāji, gan arī sportisti. Sagaidot eksāmenu laiku, ATV skolotāji jauniešiem novēl enerģiju, izturību, pacietību un lielu gribasspēku, kā arī atgādina, ka, pateicoties ieguldītajam darbam, būs redzami arī augļi jeb veiksmīgi eksāmenu rezultāti.

Rakstu sagatavoja Inga Kaļva-Miņina
Dāvja Keiša foto